آخرین نقد و برسی

باغ تالار عروسی

باغ تالار 0 بازدید
  • 0
فضای-زیبا-از-داخل-تالار

باغ تالار عروسی

زیباترین فصل زندگی هر کس برپایی مراسم ازدواح و آیین عروسی است. برگزاری این جشن رویایی در فضایی زیبا که ترکیبی از باغی دلچسب و تالاری مجهز است این مراسم را بسیار جذاب‌، شیرین و ماندگارتر خواهد کرد. باغ تالار نگینی هزار رنگ با جلوه‌‌های ویژه است که فروغ خاطراتش تا همیشه در دفتر زندگی نقش می‌بندد‌. فضای باغ مکانی رویایی با فانوس‌های درخشان است تا دوست‌داران باغ بتوانند بهترین جشن‌های تولد، عقد، عروسی و نامزدی را در این بهشت زمینی برگزار کنند. در ادامه همراه ما باشید تا  بیشتر با امکانات، تزئینات باغ تالار آشنا ‌شوید.

تاریخچه باغ تالار

با نگاهی به تاریخ ایران باستان در می‌یابیم که ایرانیان مردمانی شاد و بشاش بودند که به هر بهانه دور هم جمع شده و جشن بر پا می‌داشتند‌. همچنین برپایی جشن عروسی و ازدواج ریشه‌ای کهن در فرهنگ ایرانیان دارد‌. در گذشته آیین عروسی در منازل و باغ‌های شخصی برپا می‌شد و هر فرد مطابق توان مالی خویش مهمانانی درخور دعوت می‌کرد.

با افزایش جمعیت و گسترش روابط خانوادگی دیگر امکان برگزاری جشن در خانه‌ها نبود و کم کم مکان‌های بزرگ‌تری به این منظور تعبیه شد. در دهه‌های ۴۰ و ۵۰ با بهبود شرایط اقتصادی مردم، تقاضا برای برپایی مراسم در باغ‌تالارها و باغ‌های مجلل و با شکوه بیش از پیش افزایش چشمگیری یافت. از طرفی باغ تالارهای جذاب و دل‌باز جایشان را به تالارهای سربسته و تکراری دادند. 

در زمان رزرو باغ تالار به چه مواردی اهتمام بیشتری داشته باشید

برگزاری جشن عروسی یا هر آیین شاد رویایی  جذاب و دلپذیر است. محیط باغ با بوته‌های رنگارنگ، گلدان‌های شاداب، عطر شمعدانی و گل‌پونه‌ها آراسته می‌شود تا فضایی دلخواه و جذاب همراه با خاطرات خوش برای میزبان و مهمانان رقم بخورد. صاحبان جشن‌ها با دقت در ۸ آیتم مهم و اصلی می‌توانند بهترین رویای خود را روی دفتر زندگی ثبت کنند و در سال‌های آینده با فراغت بال آن‌ها را مرور کنند. 

دقت در موقعیت مکانی باغ

با افزایش جمعیت و تقاضا برای تعبیه مکان‌های مجلل و سرسبز باغ‌‌های زیادی در حومه شهرهای مختلف افتتاح شد. اما مهم‌ترین موضوع در انتخاب و رزرو باغ تالار بررسی موقعیت جغرافیایی آن است. بنابراین به متولیان جشن عروسی توصیه می‌شود که باغی دنج به دور از هیاهو و آشوب شهر و ترافیک انتخاب کنند تا با آرامش خیال آیینی خاطره‌انگیز را برپا دارند. اگرچه باغ باید درمسیری قابل دسترس برای مهمانان باشد، پس باید تمامی جوانب را به خوبی بررسی کرده و سپس اقدام به رزرو نمایید. اگر باغی که انتخاب کرده‌اید مسیر خوب داشته باشد، مهمانی و جشن شما  به موقع آغاز خواهد شد.

توجه به ظرفیت باغ تالار

بهتر است ابتدا تعداد مهمانان خود را مشخص کنید تا بتوانید باغی مناسب با جمعیت جشن پیدا کنید. در زمان رزرو باغ دو مورد اصلی را در نظر داشته باشید تا با کمبود فضا مواجه نشوید. اگر‌ گنجایش باغ تالار پذیرایی زیاد باشد، جشن شما خلوت جلوه می‌‌‌‌کند و موضوع دوم اینکه منظور از باغ تالار مجموعه باغ و سالن است که در دو فصل پاییز و زمستان از ظرفیت فضای باز باغ به جهت سرمای هوا نمی‌توان استفاده کرد. پس در فصل‌های سرد سال به مقدار ظرفیت سالن باغ جهت دعوت مهمان دقت نمایید. 

دقت در دکوراسیون و مناظر طبیعی باغ تالار

برای داشتن دکوراسیون و فضایی زیبا توجه کنید که تزیینات ساده و کم باشند. طبیعت همواره بهترین چینش را برایمان به ارمغان می‌آورد. بهترین مزیت برگزاری مراسم عروسی در باغ تالار عروسی این است که دیگر نیازی به پیچیدگی در دکوراسیون و فضای باغ نیست. زیرا مناظر باغ‌های طبیعی آنقدر زیبا هستند که دیگر نیازی به تزیینات مصنوعی عروسی ندارند.  همواره باغی را انتخاب کنید که بهترین، شیک‌ترین و زیباترین آراستگی طبیعی را داشته باشد. ابتدا برحسب موقعیت جغرافیایی خودتان چند باغ را ببینید و فضایی را انتخاب کنید که درختانی بیشتر، گل‌های جذاب‌تر، مناظر طبیعی بیشتر با چشم‌اندازی بسیار متفاوت داشته باشد.

امکانات و تجهیزات

در زمان رزرو باغ بررسی کنید که باغ تالار ارائه دهنده امکانات و تجهیزات مورد نیاز شما مانند سیستم صوتی، نورپردازی، دکوراسیون، آشپزخانه، سرویس بهداشتی، سیستم تهویه مطبوع و فضای باز و اتاق پرو برای مهمان‌ها است یا خیر. امکانات مورد نظر خود را با مسئولین باغ تالار مطرح کنید و از ارائه اطلاعات دقیق مطمئن شوید.

دقت در نورپردازی مناسب در باغ تالار

اگر چه باغ‌ها در طول روز بسیار زیبا هستند، اما آنچه که زیبایی باغ را دو چندان می‌سازد، افکت و نورپردازی در شب است. برای دیدن این جلوه‌های ویژه یک بار در ساعات بعد از غروب آفتاب به باغ مورد نظرتان سر بزنید تا همه چیز را از نزدیک ببینید. نورپردازی با ترکیب رنگ‌های مفرح محیط باغ را به یک بهشت رویایی تبدیل خواهد کرد.‌ باغی را انتخاب کنید که تعداد درختانش زیاد باشد تا بتوانید از لامپ، رقص نور و جلوه‌های ویژه بیشتری کمک بگیرید. 

سکوی عروس و‌ داماد در باغ تالار

زیباترین جایی که بیشتر مردم به آن اهمیت می‌دهند، سکوی ویژه برای عروس و داماد است. هر باغی فضایی جداگانه با جلوه‌های گوناگون برای عروس و داماد تعبیه کرده‌‌ است. ابتدا نمونه‌هایی را که در نظر دارید به خوبی بررسی کنید. چنانچه باغ مورد نظرتان هر آنچه را که دوست دارید، دارا بود اقدام به عقد قرارداد کنید. برخی از باغ‌ها از جلوه‌های طبیعی باغ برای تعبیه سکو کمک می‌گیرند و تعدادی دیگر ممکن است فضایی کاملا متفاوت با جلوه‌های مصنوعی را برای این سکو درنظر داشته باشند.  

بررسی منوی غذا

مهم‌ترین فصل شام داشتن منویی کامل با طعمی خوش و عطری دل‌انگیز است‌. قبل از هر کاری می‌توانید نظرات کاربرانی که قبلا از باغ تالار پذیرایی مورد نظرتان استفاده کرده‌اند را جویا شوید. یا اینکه به طور اتفاقی از یکی از منوهای باغ بخورید تا طعم و کیفیت غذا به دستتان بیاید. انواع دسر، نوشیدنی، پذیرایی باغ را به دقت و حوصله مورد ارزیابی قرار دهید و پس از آن اقدام به رزو نمایید. 

بررسی قیمت باغ تالار

حال که زیباترین رویداد زندگی در راه است، با بررسی تمام جوانب این جشن بزرگ را به کام خود و خانواده شیرین کنید. ابتدا از چندین باغی که اطلاعات کافی دارید قیمت ورودی و هزینه شام را جویا شوید. موقعیت جغرافیایی، کیفیت غذا، دکوراسیون، پذیرایی، سکوی عروس و داماد، سیستم نورپردازی و صوتی، امکانات جانبی در هزینه باغ تالار اهمیت زیادی دارند. ابتدا همه شاخص‌های یک باغ تالارعالی را ارزیابی کرده و پس از آن در مورد قیمت آن به توافق برسید. یادتان باشد که این جشن یک‌بار است و شما باید در قبال هزینه‌هایی که پرداخت می‌‌‌کنید، باید خدمات شایسته‌ای دریافت کنید.

باغ تالار عروسی
باغ تالار عروسی

چند نکته ریز در انتخاب باغ تالار

گاهی همین موارد ریز در انتخاب باغ تالار شب رؤیایی شما ستاره باران خواهد کرد.

انتخاب باغ تالار پارکینگ دار

یافتن باغ تالار که پارکینگ داشته باشد، برای شما و مهمانان آرامش به همراه دارد. اگرچنانچه باغ تالار عروسی شما پارکینگ مناسبی نداشته باشد، موجب استرس می‌شود. به همین دلیل بهتراست است که باغ تالاری را انتخاب کنید که حتماً پارکینگ به تعداد مهمانان داشته باشد. 

وجود صندلی‌های راحت

زمانی که برای رزرو باغ تالار عروسی دست به کار می‌شوید. بهتر است به‌راحتی صندلی‌ها هم توجه کافی داشته باشید؛ زیرا ممکن است برنامه جشن عروسی چند ساعت به طول بکشد. ابتدا میز و صندلی مهمانان را به‌دقت بررسی کنید. سپس جایگاه عروس و داماد هم باید به‌دقت و اهتمام توسط یک نفر مورد بررسی قرار گیرد تا در طول مدت جشن راحت و آسوده به رؤیای زندگی بپردازند. 

سخن پایانی

ایرانیان مردمانی شاد هستند که از عهد قدیم تا به امروز تمامی مناسبت‌های مفرح خود را با جشن و پایکوبی برگزار می‌کرده‌اند. یکی از زیباترین مراسم‌های ایرانیان جشن ازدواج عروسی و عقد است. در گذشته این آیین‌ها در منازل برگزار می‌شد؛ اما با افزایش جمعیت و گسترش روابط برپایی این مناسبت‌‌ها به فضاهای بزرگ‌تری مانند باغ و باغ تالار منتقل شد. اگر روزی دوست داشتید برای عزیزان خود آیین ازدواج برپا دارید، در زمان انتخاب باغ تالار به موقعیت مکانی، طرفیت، دکوراسیون، فضای طبیعی باغ، سکوی عروس و داماد،  صندلی‌ها، پارکینگ و افکت نور باغ دقت زیادی داشته باشید. 


دیدگاهتان را بنویسید

ارسال

مطالب مرتبط